Як вибрати розетку, види розеток, характеристики розетки.
У будь-якої домашньої електромережі розетка є важливим елементом. Крім силових класичних розеток, в наші дні випускається безліч різновидів цих приладів, істотно відрізняються від старих зразків, тим часом функції у них залишаються колишні. Повна назва розетки – штепсель. Неможливо знайти ні одного дому, в якому б не існувало штепсельних розеток. Саме через них підключаються різні електроприлади, що оточують нас у сучасному житті. Якщо розетку можна назвати «мамою», то виделку можна сміливо назвати «татом».
Опис і характеристики розетки.
У величезному достатку різноманітних розеток, непосвяченому людині часом важко розібратися і зробити правильний вибір, зовні майже всі розетки схожі. Сучасна розетка, купити яку можна практично в кожному магазині – це непроста дрібниця і перш ніж зробити покупку потрібно ознайомитися з її технічними подробицями. Яка мудрована не була модель розетки, вона буде складатися з таких елементів, як контакти, захисний корпус, підстава, яка називається колодкою. Головним робочим елементом розетки є контакт. Саме він відповідає за передачу енергії силового кабелю підключаються контакти приладу. Контакти виготовляються з металевого сплаву і повинні володіти певною пружністю. З одного боку, контакт взаємодіє з вилкою, а з іншого має клавішні або гвинтові затискачі приєднання до силового провіднику. Головна технічна характеристика контактів – це те, на яку силу струму і напруги вони розраховані. Найчастіше можна зустріти розетки старого зразка, які розраховані на звичне номінальна напруга 220/230В, а також силу струму 6,3-10А. Дані показники суттєво нижчі, ніж в сучасних розетках, де допускається сила струму 10-16А. Відповідно збільшується сумарна потужність електроприладів, що приєднуються до однієї окремої розетки. Слід пам'ятати, що не можна допускати перевищення суми потужностей, які підключаються до окремої розетки приладів, якщо вона не розрахована.
Види розеток.
Сучасна більш потужна розетка, ціна якої відносно вище старих зразків, перевершує їх по потужності мало не в три рази. Такий запас необхідний, адже в квартирах сьогодні величезна кількість побутових електроприладів. Сучасні розетки оснащені трьома проводами: нульовий, фазовий і заземлюючий, між тим в старих моделях всього два дроти – нуль і фаза.