Кошик
191 відгук

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Автоматичний вимикач, кабель, провід, розетки - все для електричних мереж від Поло-Електро
+380 (63) 233-88-08
+380 (44) 464-40-16

Види кабелю.

Види кабелю.

Одна або кілька струмопровідних ізольованих і скручених жив, поміщених в герметичну оболонку, називається кабель. Крім цього, оболонка кабелю може мати додатковий захисний шар, який оберігає його від різного механічного впливу. Прийнято розділяти кабелі по основним функціям на контрольні та силові. Контрольні кабелі використовуються для з'єднання електричних апаратів, приладів і збірок затискачів з джерелом струму. Силові кабелі застосовуються для передачі і правильного розподілу електроенергії. По них струм направляється до різних розподільних пристроїв і струмоприймачів.

За типом ізоляції і захисній оболонці всі кабелі умовно можна розділити на наступні групи:

  • з паперовою ізоляцією, де матеріал просочують не стікаючим складом і поміщають в металеву оболонку;
  • з ізоляційним шаром, виконаний з сучасної пластмаси, який має загальну металеву або пластмасову оболонку;
  • з гумовим ізоляційним шаром і в гумовій, пластмасовій або металевій оболонці.

Все вышеперечисленные группы кабелей делятся по количеству жил, номинальному напряжению, типу защитного слоя и материалу изготовления. Производители предлагают кабель купить высокого качества, который соответствует всем государственным и отраслевым нормам ГОСТа.

При выборе кабеля, необходимо знать определенное номинальное напряжение, которое будет на него возложено. Зная эти данные, вы не ошибетесь и выберете его с правильным сечением. Стоит также обратить внимание на материал изготовления жил, по которым будет проходить электрический ток.

Сегодня медный кабель, цена которого несколько выше алюминиевого кабеля, считается более надежным. В его основе жилы из медной проволоки, которая может быть мягких или твердых марок. Все жилы в кабелях скручиваются в одну. Готовый кабель маркируется цветом или буквенно-цифровым форматом. Если вам необходимо приобрести одножильный кабель, то на маркировке после цифр, «рассказывающих» о его сечении, будут расположены две буквы ОЖ. Большинство производителей выпускают кабели, в которых токопроводящие жилы выполнены из алюминия. Щоб передати електричний струм по кабелю однакової потужності при однаковій напрузі, потрібно вибирати кабель з алюмінієвою жилою, який буде товщі аналогічної мідної. Крім цього, алюміній володіє низьким межею плинності, а його теплоємність в порівнянні з міддю, більш висока.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner