Як вибрати контактор?
Контактор.
Здійснити відключення і включення електричних силових ланцюгів при номінальних режимах роботи дозволить контактор дистанційного дії.
За типом приводу контактної системи, ці пристрої поділяють на пневматичні, гідравлічні і електромагнітні. У перших двох типах контакторів, закриття та відкриття проходження рідини або повітря здійснюється електромагнітом або іншим дистанційним способом.
Найбільшого поширення набули електромагнітні контактори, які вважаються основними коммутирующими апаратами, що застосовуються у схемах автоматизованого електроприводу. Існують контактори, розраховані на постійний, змінний і змінний струм підвищеної частотності. Управління пристроєм може виконуватися на постійному або змінному струмі незалежно від роду струму в основний ланцюга.
Вибираючи контактор, купити який необхідно з урахуванням максимальних навантажень, зверніть увагу на показник частоти включень в годину. У технічному описі будуть стояти класи (0,3; 1,3; 30; 10), які будуть означати частоту повторних короткочасних включень від 30 вкл./год до 3600 вкл./годину. Більшість пристроїв мають механічну нормовану зносостійкість до 30 мільйонів циклів.
В залежності від умов роботи визначається комутаційна здатність контактора. При управлінні електроприводами, основними операціями є реверсування, відключення, пуск, гальмування. Згідно ГОСТу 11206-77Е, визначається комутаційна здатність контактора загального призначення змінного струму з категоріями застосування від АС-1 до АС-4. Контактори постійного струму нормуються за п'ятьма категоріями застосування – від ДС-1, ДС-5.
Контактор, ціна якого буде залежати безпосередньо від його характеристик, складається з певних систем – головних контакторів, електромагнітної і дугогасильних систем, а також допоміжних контакторів.
Існують моделі контакторів, які розраховані на прискорення з витримкою часу. У цих моделях передбачено пристрій, який і буде створювати цю витримку. Перш ніж купувати такий необхідний елемент, як контактор, треба уважно вивчити його технічні характеристики, порівнюючи їх з допустимими навантаженнями на ланцюгу електропередачі, де він буде встановлений.
- Основні правила монтажу проводки та встановлення розеток і вимикачів в житловому приміщенніРемонт в квартирі або будинку починається, як правило, з монтажу електропроводки. Від того наскільки грамотно будуть розташовані розетки і вимикачі, а також дотримані правила прокладки проводки залежить комфорт і безпеку жителів даного приміщення.Детальніше