Кошик
186 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Автоматичний вимикач, кабель, провід, розетки - все для електричних мереж від Поло-Електро
+380 (63) 233-88-08
+380 (44) 464-40-16

Вибір електричних проводів

Вибір електричних проводів

Правильний вибір кабельних виробів – основна умова для довгого, надійного, безпечного електропостачання будинку.

Зараз проводиться безліч видів продукції з різноманітними ізоляційними матеріалами, перетином жив, допустимими режимами струму.

Починати вибір слід з перетину проводки. Перетин визначається кількістю і потужністю приладів. Довговічність проведення багато в чому залежить від оболонки.

Розглянемо деякі типи кабельних виробів.

Вироби будемо розглядати, виходячи з першої групи маркування. На першому місці знаходиться матеріал для жив, на другому – для ізоляції.

Алюміній. Полівінілхлорид. Стаціонарна проводка небажана.

Мідь. Полівінілхлорид. Форма жив – кругла і плоска. Можна використовувати в стаціонарній проводці.

Мідь. ПВХ-пластикат. Ця ізоляція не горить. Застосовуються в приміщеннях, на вулиці. Небажано прокладати в землі.

  • ЗПС.

Мідь. Поліетилен. Оболонка з світлостійкого поліетилену. Жили скручені. Допустима напруга 660 Ст. Ними можна підключати водяні насоси.

Мідь. ПВХ-пластикат. Жили скручені. Допустима напруга 380 Ст.

  • ПУНП (ПУГНП).

Широко поширена продукція. Не рекомендуються для використання. Деякі виробники виготовляють їх з низьким електричним опором, зменшеним шаром ізоляції, тонкою оболонкою. В ізоляції застосовується вторинна сировина. Радимо відмовитися від таких виробів.

  • УЛЕ.

Німецький стандарт. Товста ізоляція.

  • ШМ.

Медь. ПВХ-пластикат. Под оболочкой находится невулканизированная резина. Много жил. Допустимое напряжение 660 В. Подходят для укладки в помещениях. Для подземной прокладки не подходят. На улице можно использовать, если на них не попадает солнечный свет.

Выбирая провода, имейте в виду, что провод с двойной изоляцией прослужит в два раза дольше обычного; провода с ПВХ-изоляцией подходят только для помещений; полиэтиленовая изоляция позволяет везде прокладывать провода.

Якість продукції вітчизняних виробників бажає кращого. Іноді буває занижений переріз. Менше, ніж належить, товщина ізоляції.

Перед покупкою кабелю необхідно провести невеликі перевірки такі, як:

• очистити жили і кілька разів інтенсивно зігнути і розігнути (алюміній – 10 разів, мідь – 30 разів), жили не повинні зламатися;
• зачистити жили ножиком, колір повинен бути однорідним і чистим.

Найнадійніший спосіб – купувати продукцію тільки перевірених виробників.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner