Кошик
186 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Автоматичний вимикач, кабель, провід, розетки - все для електричних мереж від Поло-Електро
+380 (63) 233-88-08
+380 (44) 464-40-16

Кабель для проводки в квартирі, будинку

Кабель для проводки в квартирі, будинку

Проводка в квартирі та будинку повинна мати, як мінімум, полуторний запас по потужності і виконуватися з дотриманням всіх норм електро та пожежної безпеки. Дуже важливо правильно визначити максимальне навантаження і підібрати відповідний їй кабель для проводки в будинку.

 

Правильно підбираємо переріз кабелю

Інтернет-магазин компанії Поло-Електро пропонує безліч типів кабельно-провідникової продукції, але визначити сумарну споживану потужність в квартирі або будинку може тільки його власник. Для приблизного розрахунку можна скористатися такою табличкою:

Таблиця 1. Переріз мідного проводу ― потужність струму : вибір проводу, кабелю

Перетин дроту Напруга 220 В Напруга 380 В
S, мм сила струму, А потужність, кВт сила струму, А потужність, кВт
1,5 мм 19 4,1 16 10,5
2,5 мм 27 5,9 25 16,5
4 мм 38 8,3 30 19,8
6 мм 16 10,1 40 26,4

 

перетин дроти кабелю

 

Звичайно, всі домашні споживачі електроенергії не будуть включатися одночасно, але для розрахунку слід враховувати сумарну їх потужність. Так як проводка буде експлуатуватися не менше 20 років, то дуже бажано зробити її з певним запасом по потужності, що дозволить в подальшому вільно підключити будь-яку побутову техніку.
У більшості випадків достатньо взяти запас в півтора рази, так як вхідний автоматичний вимикач все одно обмежить максимальне споживання. У більшості квартир і будинків використовується однофазна мережа, але деякі будинки мають трифазний enter. У наведеній нижче таблиці вибираємо мінімальне перетин дроту для розведення домашньої мережі:

 

Таблиця 2. Потужність електричних приладів

Електричний прилад Потужність, Вт
LCD телевізор 140
Холодильник 300
Бойлер 2000
Пилосос 650
Праска 1700
Електрочайник 1200
Мікрохвильова піч 700
Пральна машина 2500
Комп'ютер/ноутбук 500
Освітлення 500

 

Вибирати переріз кабелю більше ніж 6мм2 немає сенсу, так як в більшості випадків дозволена потужність не перевищує 10кВт. Для проводів з алюмінієвими жилами отримане переріз слід збільшити на 20%, але для свого будинку краще використовувати мідні дроти і кабелі.

 

Вибираємо спосіб монтажу проводки

монтаж проводки відкрита і прихована проводкаВ залежності від смаків власника і стилю приміщення можна вибрати приховану або зовнішню (відкриту) проводку. Кожна з них володіє своїми перевагами і недоліками.
 

Відкрита проводка завжди доступна для контролю та її ремонт не представляє ніяких труднощів. Можна відзначити і простоту виконання розводки відкритим способом. Для дачного будиночка це оптимальний варіант, так як в разі будь-якої несправності відновити подачу електроенергії буде просто. Це надійний і недорогий метод.
 

Прихована проводка, як правило, застосовується в міських квартирах. Її розведення вимагає значних витрат часу і засобів, але результат того вартий. При виконанні прихованої проводки бажано вибирати кабелю і дроту збільшеного перетину, так як в подальшому їх заміна буде пов'язана зі значними труднощами. Та й ремонтувати її складно.

кабель для проводки в квартирі будинку

Після визначення перерізу провідників і методу, яким буде вестися монтаж проводки, можна підбирати розетки, вимикачі та визначати тип проводу або кабелю. Бажано використовувати якісну електротехнічну продукцію, так як від цього багато в чому залежить якість передачі енергії до побутових приладів і пожежна безпека приміщення.

Вибираючи, який кабель або провід використовувати для розведення слід взяти до уваги, що більшість виробників побутової електроніки рекомендують заземлювати обладнання. Розетки повинні мати заземлюючий контакт, а кабель – заземлюючу жилу. Сучасні квартири не мають навіть підведення заземлюючого проводу, але облаштовуючи новий будинок або квартиру, обов'язково слід звернути на це увагу.

 

Найпопулярніші кабелі і дроти

  1. Кабель ВВГ – випускається з кількістю жил від двох до п'яти, що дозволяє підключати однофазних і трифазних споживачів. Придатний для зовнішньої і прихованої проводки. Не підтримує горіння. Максимальна змінну напругу до 1000 Вольт;
  2. Провід ПВС – розрахований на напругу до 380В. Може укладатися в штроби без додаткової ізоляції або заливатися будівельними розчинами. Дуже зручний для розводки освітлення і розеток. Максимальна кількість жил – п'ять, що дозволяє підключати трифазних споживачів;
  3. Провід ШВВП – розрахований на напругу до 380В, може використовуватися для підключення однофазних споживачів. Варіант з трьома жилами має заземлюючий провідник.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner