Як підключити розетку і вимикач – інструкція і посібник з монтажним роботам
Підключення вимикача і розетки – саме з цього починається електропроводка в будь-якому приміщенні. Знання того, як здійснюється підключення розетки і вимикачі своїми руками буде актуально скрізь і всюди, будь то ремонт, перепланування або ж будівництво нового будинку.
Для того щоб детально розібратися в даному питанні, розглянемо детальну інструкцію, яка від «А» до «Я» розповість і покаже всі тонкощі при виконанні даного виду робіт.
Встановлюємо розетки і вимикачі
Перед тим, як буде проводиться установка розеток, необхідно провести монтаж настановних елементів. До них відноситься кабель канал, розподільна коробка і підрозетники. Останні знадобляться в тому випадку, якщо розетки і вимикачі будуть втоплені в стіни».
Тепер, в якості силової шафи, належить встановити DIN-рейку – на неї буде змонтована захист, яка охоронить мережу від короткого замикання і перевантаження (автоматичний вимикач). Після завершення монтажу установочних елементів, підготовчі роботи можна вважати закінченими.
Хотілося б відразу обмовитися, що в якості додаткового етапу можна вважати установку елемента освітлення (це може бути звичайна лампочка в патроні).
Провід ПВС і провід ШВВП Спочатку, беремо провід ПВС і підводимо її до розподільній коробці. В якості живильного кабелю прийнято використовувати трижильний, але, якщо проводка не передбачає складної системи, можна обійтися і двожильний. Перетин дроту підбирається виходячи від навантаження на ланцюг в цілому. Подібні розрахунки може провести навіть початківець електрик, який не мав раніше подібного досвіду.
Слід звернути увагу на те, що з кожної сторони, перед автономними елементами, слід залишати запас 10-15 сантиметрів. Це пов'язано з тим, що з дуже короткою проводкою незручно працювати.
Тепер підводимо дроти до подразетникам. На розетки підійде провід ШВВП невеликого перерізу.
Основні роботи по прокладці проводів виконані і тепер можна сміливо приступати до наступного етапу робіт.
Монтаж і підключення електропроводки
Фахівці рекомендують почати з монтажу та облаштування захисту. Для невеликої домашньої мережі буде достатньо автоматики, номіналом в 25 А. Автомат вибирається тільки після того, як буде зроблений розрахунок перерізу встановлюється кабелю.
Схема підключення розетки і схема підключення вимикача передбачає правильне розташування проводів, тому відразу слід визначитися з їх кольорами (що і до чого буде підключено):
- Білий з блакитною смужкою, синій – нуль або по простому нейтраль;
- Жовтий з салатовою смужкою – земля;
- Залишився (у більшості випадків білий або чорний) – фаза.
Якщо ви не хочете заплутатися в кольоровій гамі, необхідно використовувати кабелі, випущені одним виробником.
Щоб продовжити подальші монтажні роботи, потрібно вимкнення електроенергії. Виробляємо відключення. На кінцях проводів знімаємо шар ізоляції і виробляємо підключення всіх елементів мережі. Не забуваємо при цьому перевіряти надійне кріплення проводів в розетки і вимикачі.
Після перевірки, можна встановлювати елементи в підрозетники. Після виконання монтажних робіт, приступаємо до підключення патрона. Коли всі роботи завершені, необхідно включити електроенергію та перевірити правильність виконання робіт клацання вимикача. Якщо все зроблено правильно, лампочка загориться.
Висновок
Тепер ви знаєте, як підключити розетку і як підключити вимикач. Як показує практика, тут немає нічого складного, досить лише уважно вивчити схеми і діяти чітко за інструкцією.
Інтернет-магазин компанії Поло-Електро має весь необхідний матеріал і комплектуючі, які знадобляться для виконання робіт з прокладання електромереж (як професіоналам, так і початківцям). Весь представлений асортимент є сертифікованою продукцією і пройшов всі необхідні випробування і контроль якості. Перевірені виробники, зручна цінова політика і якість – ось що потрібно, щоб прокладені вами комунікації прослужили не один десяток років!