Кошик
192 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Автоматичний вимикач, кабель, провід, розетки - все для електричних мереж від Поло-Електро
+380 (63) 233-88-08
+380 (44) 464-40-16

Прокладка електропроводки, прихована і відкрита проводка: технології, матеріали, правила монтажу

Прокладка електропроводки, прихована і відкрита проводка: технології, матеріали, правила монтажу

Прихована і відкрита проводка — це способи прокладання кабелю всередині або зовні приміщень. Оптимальне рішення підбирається в залежності від призначення будівлі, матеріалів стін, допусків пожежної безпеки та інтер'єру приміщення. Наприклад, у багатоповерхових житлових будинках електропроводка влаштовується всередині стін. У будівлях з бруса переважно робиться відкрита проводка. Кабель укладається в захисний металорукав.

 

Прихована електропроводка

прихована проводка в квартирі будинкуПрихованою вважається проводка, яка прокладається в штроби або заздалегідь передбачені тунелі під облицюванням. Якщо кабель не монтується в штробу, а вільно розміщується за обшивкою — обов'язкове використання захисних сталевих або ПВХ труб. Щоб полегшити подальше обслуговування проводки, необхідно прокладати траси строго по вертикалі або горизонталі, під стелею. Якщо виконується підпільна розводка — кабель укладається паралельно стінам.

Матеріали для організації проведення Для прокладки електропроводки потрібно:

  1. Кабель. Використовуються вироби виключно з мідними жилами. Відмінно підійде провід ПВС.
  2. Электрощитки, розподільні коробки. Для монтажу лічильника і створення порожнин в місцях з'єднання проводів.
  3. Розетки і вимикачі, супорта. Підбираються залежно від інтер'єру приміщення і кількості підключених пристроїв.

 


Монтаж електропроводки

Перед початком робіт складається план-схема трас і розподільних коробок. Це важливо для правильного монтажу електропроводки, а також подальшої експлуатації. За планом набагато простіше відстежити, де саме покладений кабель.

Наступний етап самий галасливий і трудомісткий — штроблення. Роботи виконуються за заздалегідь наміченими маршрутами. В місцях розміщення вимикачів, розеток та ответвлительных порожнин коронками пробиваються отвори. Проводка в трубах не вимагає пробиття штроб. Замість цього по трасі виконується монтаж труб за допомогою кліпс, клейкої стрічки або хомутів.

Кабель кріпиться в штробах за допомогою розчину алебастру або гіпсу. Розподільні і монтажні коробки також всідаються на алебастр. Для прихованої проводки в трубах кабель можна прокласти до або після завершення монтажу. Останній етап — з'єднання і ізоляція решт, підключення электроаксессуаров, пусконалагоджувальні роботи.


Відкрита електропроводка

відкрита проводка своїми руками

Відкрита електропроводка передбачає прокладку кабелю по зовнішній поверхні стін і стелі. Цей спосіб застосовується, якщо з певних причин неможливо здійснити штроблення стін або прокладку внутрішніх труб. Для оперативної організації ще однієї розетки можна провести кабель в потрібне місце від вже існуючого гнізда, не вдаючись до деформації облицювання. Відкрита електропроводка найчастіше застосовується в дерев'яних будинках, де немає можливості штробувати стіни.

Способи відкритої прокладки кабелю:
  • Кабель-канал. Захисний кожух, за яким розлучається кабель. Кріпиться на стіну. Може бути різної форми і кольору.
  • Плінтус. Кабельне відділення з кришкою під звичайним плінтусом.
  • Гофрована труба. Захищає кабель від механічних пошкоджень.
  • Ізолятори. Проводка в ретро-стилі з бочкоподібними роздільниками, переплетеним дротом.


Матеріали для проведення

Для відкритої проводки необхідний такий же набір матеріалів, як і для прихованого монтажу. Варто ретельніше підійти до вибору кабелю. Краще буде мідний багатожильний провід ШВВП. Оптимальні перерізу: освітлювальні прилади — 1,5 кв. мм; розетки — 2,5 кв. мм; електроплита — 4 кв. мм. залежно від способу укладання знадобиться кабель-канал або гнучка трубка.


Монтаж електропроводки різними способами

як провести проводку, провід для проведенняДо того як провести електропроводку, необхідно скласти детальний план майбутньої мережі і вибрати спосіб монтажу. Найпопулярніший — кабель-канал. Від щитка, за заздалегідь накресленим маршрутом клеїться опорна частина конструкції. Якщо канал ширше 5 см — замість двостороннього скотчу застосовується кріплення дюбелями. Вимикачі і розетки зазвичай встановлюються на кабель-канал або безпосередньо на стіну. По завершенні робіт кожух закривається на засувки зовнішньою частиною конструкції.

Прокладка кабелю в гофротрубе виконується також за заздалегідь наміченими маршрутами. Необхідні шматки труби нарізаються і кріпляться за допомогою скоб, кліп або шурупів до стіни. Встановлюються розетки і вимикачі в потрібних місцях. Потім всередину шланга кабель заводиться. Виконується з'єднання всіх вузлів та ізоляція.



Інтернет-магазин компанії «Поло-Електро» пропонує всі необхідні елементи для організації прихованої або відкритої проводки. Вироби поставляються безпосередньо від кращих світових і вітчизняних виробників. Це дозволяє встановлювати низькі ціни, гарантувати довговічність і безпеку всіх электроаксессуаров.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner