Кошик
191 відгук

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (22.07).

Автоматичний вимикач, кабель, провід, розетки - все для електричних мереж від Поло-Електро
+380 (63) 233-88-08
+380 (44) 464-40-16

Силовий мідний кабель ВВГ: види, технічні характеристики

Силовий мідний кабель ВВГ: види, технічні характеристики

Кабель ВВГ — один із затребуваних видів кабелю для розподілу і передачі електроенергії в умовах мінімального напруги в мережі 220В/380В або 660В/1000В і частотою 50 Гц в стаціонарних установках. Кабель представляє собою злиття одного або декількох електричних проводів під єдиною оболонкою з ПВХ. Сфера застосування та прокладки безпосередньо залежить від характеристик кабелю ВВГ, ціни і кількості мідних жил. Силові дроти цього типу встановлюють у житлових і офісних приміщеннях, заливають бетонним розчином, прокладають в земляних траншеях, використовують для підведення електрики до промислових і житлових будівель, в агрокомплексах і в сфері будівництва.

Переваги використання кабелю ВВГ:

 • експлуатація при t° від +50 до -50
 • частота кабелю дорівнює 50Гц номінально
 • максимальна вологість повітря при +35° с — 98%
 • максимально допустимий рівень нагріву — +70°
 • радіус вигину кабелю в 1 жилу дорівнює його 10 діаметрам, багатожильного кабелю — 7,5
 • термін експлуатації розрахований на 30 років, з яких 5 проходиться на гарантійний термін

 

Кабель ВВГ. Технічні характеристики

кабель ВВГ технічні характеристикиСиловий кабель виробляється у двох варіантах: одножильний і багатожильний. У другому випадку кількість жил може налічувати до 5 струмопровідних дротів і 1 нульову. Силові жили зроблені з мідного сплаву, а вся маркування виконане у відповідності зі стандартами міжнародної колірної калібрування: нульова жила позначена ніжно блакитним або яскраво синім кольором, а заземлюючий елемент — насиченим зелено-жовтим.

Технічні характеристики кабелю ВВГ безпосередньо залежать від:

 1. типу дроти
 2. маркування
 3. кількості струмопровідних жил
 4. наявності нульової або заземлюючої жили
 5. додаткових параметрів.

В залежності від типу і кількості дротів усередині кабелю розрізняються і розміри. Мінімальний діаметр належить одножильному мідному кабелю, а максимальний — пятижильному. Сучасний провід типу ВВГ проводиться в наступних розмірах: 4х4, 3х2 5, 3х6,3х4, 4х4, 3х2,5, 2х2,5, 2х1,5.

Маркування (або тип) силового кабелю

ВВГ згідно ГОСТу розшифровується як «вініл-вініл-голий», що точним чином показує на будова силового кабелю: чисті мідні жили укладені в подвійну оболонку з полівінілхлориду.

Приставка «НГ» в назві кабелю означає «не горючий». Кабель ВВГ-НГ не схильний до горіння і прокладається в місцях з підвищеною ймовірністю загоряння.

Додаткові літери в назві ВВГНГ LS означають, що кабель стійкий до вогню. Абревіатура пішла від словосполучення LowSmoke — низький дим у буквальному перекладі.

Якщо в сердечнику кабелю не мідні жили, а алюмінієві, то перед вами провід СІП. Він призначений для розподілу і передачі електроенергії з мережевою потужністю від 220 (В) до 20 (кВ).

 

В каталозі інтернет-магазину компанії Поло-Електро ви можете знайти широкий асортимент силового кабелю з різними характеристиками, а також розподільні щити різної конфігурації та інші електротехнічні товари. У нас ви завжди зможете знайти необхідні інструменти і витратні матеріали для монтажу нових і ремонту вже існуючих світлових мереж і електропроводки.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner