Кошик
186 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Автоматичний вимикач, кабель, провід, розетки - все для електричних мереж від Поло-Електро
+380 (63) 233-88-08
+380 (44) 464-40-16

Який електролічильник вибрати для квартири, будинку

Який електролічильник вибрати для квартири, будинку

Електролічильник ― це контрольно-вимірювальний прилад, який веде облік споживання електроенергії. Саме його свідчення є основним мірилом енерговитрат. Залишимо в стороні величезні промислові лічильники, підраховують витрати електроенергії цілих заводів, зупинимося на звичайних побутових однофазних лічильниках. Підключення до загальної електролінії без приладів обліку є неприпустимим і карається за законом. Тому наш інтернет-магазин компанії «Поло-Електро» пропонує великий вибір електролічильників. У нас Ви завжди можете підібрати для себе будь - електролічильник, ціна якого буде відповідати якості та Вашим вимогам.

електролічильник у квартируЯкий електролічильник вибрати?


Давайте розберемося, які взагалі бувають лічильники електроенергії. Вони поділяються за видами, спрощено цей поділ можна представити так:
 

1. За типом підключення

  • прямого підключення, до яких належать і наші домашні лічильники;
  • трансформаторного підключення, для вимірювання великих струмів або великої напруги.


2. За вимірюваним величинам

  • однофазні, як у більшості звичайних квартир;
  • трифазні, набувають останнім часом популярність через підключення недавно побудованих будинків до трифазним электролиниям. Трифазні лічильники можуть вести облік і при однофазному навантаженні.

3. По конструкції

  • Індукційні, які в народі називаються механічними. Лічильники минулого покоління, що служили вірою і правдою багато років, але які, на жаль, не повністю підходять до реалій сьогоднішнього дня.
  • Електронні основний вид електролічильників в сучасному світі.
  • Гібридні, являють собою таку собі суміш індукційного та електронного лічильника. Вкрай рідко використовується, можна сказати, у вигляді експерименту.

 

Навіть з цього дуже спрощеного підрозділу можна зрозуміти, що оптимальним у середньостатистичній квартирі буде однофазний електронний електролічильник (зрозуміло, не відкидаються повністю і інші типи лічильників, у разі особливостей домашньої електролінії, трифазна електропроводка з мідного дроту тощо).

Однофазні лічильники

показання електролічильникаЯк ми вже говорили, основним видом однофазного домашнього лічильника є електронний. Схема цього лічильника являє собою твердотільні елементи, які, при проходженні через них струму, створюють імпульси. Чим більше струм, тим більше імпульсів. Лічильний механізм зчитує їх, сумує і висловлює в числовому вигляді. Перевагами електронного лічильника є його точність, можливість дистанційного зчитування показань. Якщо постачальник електроенергії пропонує лінійку тарифів, то можна придбати багатотарифний лічильник.

Класс точности электронного счетчика значительно выше, чем у индукционного, который, например, плохо считает малые токи (когда телевизор или стереосистема находятся в режиме ожидания).

Безусловно, плюсом такого счетчика является надежная защита от воровства электроэнергии и, как следствие, от конфликтов с поставщиком по этому поводу.

 

Показания счетчика

замена электросчетчикаЄдиною причиною, по якій взагалі не встановлюється електролічильник в квартиру, це фіксація його показань для обліку витрат енергії та оплати за неї. Тому до питання правильності роботи лічильника треба ставитися дуже серйозно і відповідально. Для того, щоб проблем з цим не виникало необхідно виконувати ряд нескладних правил.

Підключення електролічильника повинні здійснювати виключно фахівці, які мають допуск до цієї роботи, які зроблять її саме так, як наказано заводом-виробником і нормативними актами.

В случае выхода прибора учета из строя надо незамедлительно сообщить в энергоподающую организацию для замены электросчетчика. Замена счетчика должна проводиться с соблюдением тех же условий, что и установка нового.

С периодичностью, оговоренной в паспорте изделия необходимо проводить поверку электросчетчика. На выходе с конвейера счетчики проходят так называемую первичную поверку. По прошествии определенного срока счетчик нуждается в поверке. Специалисты с помощью тестов определяют правильность работы счетчика и результаты поверки фиксируют в его паспорте, указывая дату поверки.

Виконуючи ці правила Ви уникнете проблем з використанням електролічильника.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner