Кошик
196 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 23.01).

Автоматичний вимикач, кабель, провід, розетки - все для електричних мереж від Поло-Електро
+380 (63) 233-88-08
+380 (44) 464-40-16

Який автоматичний вимикач вибрати для квартири

Який автоматичний вимикач вибрати для квартири

Автоматичний вимикач захищає електричні дроти від перевантаження, а квартиру від пожежі, таким чином, установка захисних пристроїв є важливою вимогою техніки безпеки при користуванні електрикою. Слід пам'ятати, що автоматичні вимикачі не можуть розглядатися в якості захисту побутової техніки. Для цього електричну мережу забезпечують пристроїв захисного відключення (УЗО). Основна функція автомата полягає в запобіганні перегріву проводів і оплавлення ізоляції, які можуть статися при різкому збільшенні струму в мережі. Пошкоджена ізоляція проводки в квартирі є основною причиною пожеж у житлових будинках. В кожній квартирі в обов'язковому порядку повинен бути встановлений автоматичний вимикач. Ціна цього пристрою залежить від його конструкції і матеріалу, з якого він виготовлений.

 

Пристрій автоматичного вимикача

як вибрати вимикачАвтоматичний вимикач має в своєму складі корпус, дугогасительную камеру, комутаційні пристрої і розчеплювача. При збільшенні струму понад допустимі значення відбувається автоматичний розрив електричного кола. Виникає в момент розриву електрична дуга гаситься в дугогасительной камері.

Як вибрати автоматичний вимикач

Вибір автоматичного вимикача залежить від параметрів електричної мережі та параметрів самого вимикача. Основними критеріями є:

  • максимально допустимий струм;
  • номінальна напруга мережі;
  • величина струмів короткого замикання;
  • кількість полюсів вимикача.

як вибрати автоматичний вимикачКількість полюсів автомата буде таким же, як і кількість фаз електричної мережі. В однофазних мережах використовують як однополюсні, так і двополюсні вимикачі. У трифазних мережах необхідно встановлювати трьох або чотирьох полюсні вимикачі. У міських квартирах і житлових будинках приватного сектора зазвичай встановлюють однополюсні і двополюсні вимикачі.

Автомат в квартирі встановлюють на розподільний щит. Для його надійного кріплення використовують din-рейки. Дроти фіксуються з використанням контактів на болтах. При затягуванні контактів необхідно стежити за тим, щоб не був деформований корпус автомата.

Пошкодження корпусу нерідко призводить до зсуву струмоведучих частин. Це в свою чергу може стати причиною перегріву і виходу з ладу пристрою навіть при малих навантаженнях. Підключаючи автомат, слід пам'ятати, що живить кабель підключають зверху, а навантаження з протилежного боку.

При виборі номінального напруги автомата слід пам'ятати, що його номінальна напруга має бути таким же, як і напруга мережі. Вибираючи величину струму, слід врахувати, що номінальний струм автомата повинен бути більше або дорівнює максимально допустимому струму в мережі при коротких замиканнях.

Для з'ясування максимального робочого струму підраховують максимальну потужність навантаження. Для цього слід скласти потужність всіх наявних в будинку побутових приладів і розділити отримане значення на величину напруги в мережі. Результат округлюють до цілих значень у більшу сторону.

Часто замість того щоб купити вимикач автоматичний, для побутового сектора набувають диференціальні автомати, що представляють собою два пристрої в одному. Подібно УЗО такі вимикачі захищають побутову техніку від пошкоджень і одночасно запобігають появі в мережі неприпустимо великих струмів. Інтернет-магазин компанії Поло-Електро пропонує великий вибір автоматичних вимикачів різних конструкцій, а також розетки і вимикачі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner