Кошик
185 відгуків
Автоматичний вимикач, кабель, провід, розетки - все для електричних мереж від Поло-Електро
+380 (63) 233-88-08
+380 (44) 464-40-16

Як захистити себе і родину від ураження електричним струмом? Для чого використовують УЗО?

Як захистити себе і родину від ураження електричним струмом? Для чого використовують УЗО?

У повсякденному житті ми користуємося величезних кількістю електричних приладів як вдома так і на роботі. Всі прилади і електричні дроти мають захисну оболонку, але ніхто не застрахований від механічних пошкоджень цієї оболонки, а також з часом будь-який матеріал зношується і може втратити свої захисні властивості. Як захистити свою сім'ю і себе від ураження електричним струмом при використанні побутових електроприладів або при прямому контакті з оголеними проводами? Для цього використовують УЗО. Абревіатура УЗО розшифровується як пристрій захисного відключення.

Так для чого потрібно УЗО? Застосовують УЗО для захисту людини

На відміну від автоматичних вимикачів, які захищають електричну проводку і ел. прилади від струмів перевантаження та від струмів короткого замикання, відключаючи мережу ПЗВ призначений для контролю витоку струму з електро мережі і моментального відключення мережі від електрики.

Пристрій і принцип роботи ПЗВ

Хочеться описати зрозуміло для пересічного користувача, що робить УЗО. Це пристрій контролює кількість електричного струму, яке надходить до електроприладу і кількість струму, яке повертається від приладу тому нейтралі - таким чином УЗО виявляє витік струму, шляхом порівняння вхідного та вихідного струму і виявлення різниці між ними. У разі, якщо струму повернулося менше, ніж надійшло до приладу спрацьовує УЗО і тим самим відключає мережу від електрики. Час спрацьовування ПЗВ мінімальне і тому витік струму не встигає заподіяти шкоду людині або Вашого улюбленого домашнього тварини.

 

В яких випадках ПЗВ ефективно:

  • Буде корисно при пошкодженні оболонки кабелів або проводів. Наприклад, якщо Ваш малюк взяв у руки ножиці і, природно без дозволу, почав перевіряти на міцність провід від підключеного фена або торшера. У цьому випадку, якщо малюка вдасться розрізати оболонку проводу - витік струму, що буде проходити через тіло людини, УЗО моментально відключить мережу від електрики і дитина залишиться не пошкодженим.
  • При необережному поводженні з електричною проводкою. Можуть бути залишені оголені дроти для подальшого підключення дзеркала у ванній і випадковий контакт з ними не виключений. Або при свердлінні стіни можна потрапити дрилем в проводку, що може призвести до ураження людини електричним струмом. І тут вступає УЗО захист, яке миттєво виявить витік струму і автоматично вимикає мережа, звичайно ж людина відчує певний дискомфорт від мінімально контакту з електричним струмом, але шкоду для здоров'я буде зведений до мінімуму.
  • Також проводи наших домашніх і офісних електроприладів можуть зноситися від старості, оголятся дроти і при повсякденному використанні людині може загрожувати небезпека.

У всіх цих випадках і багатьох інших подібних УЗО допоможе Вам як убезпечити себе від удару струмом. Але багато хто скаже: УЗО навіщо, якщо і так стоять автоматичні вимикачі. Так, але автоматичні вимикачі не спрацьовують на витік, їх робота спрямована на захист мережі від перенапруги і короткого замикання. Якщо коротко, то автомат через певний означений час, в залежності від час-струмової характеристики може бути і година, відключає мережу від електрики у разі перевищення напруги мережі від номіналу автомата на кілька десятків, а іноді й сотень ампер. Але така кількість ампер може завдати значної шкоди організму людини.

Як і будь кількості електричного струму впливає на людину:

Так от, для того щоб спрацював автоматичний вимикач струм повинен перевищити мінімум 10%-15% від номіналу автомата. Для автомата на 16А перевищення має скласти 2А для відключення - величина струму в мережі повинна бути більше 18А, а це вже смертельно для людини. Автомат для захисту мережі, а ось УЗО для захисту людини.

І який же висновок? Якщо ви хочете убезпечити себе і свою сім'ю від удару струмом обов'язково встановлюйте крім автоматичних вимикачів пристрій захисного відключення (УЗО).

Де обов'язково застосовувати ПЗВ, а в яких приміщеннях рекомендується згідно стандартам DIN VDE 0100 показано на малюнку:

Професіонали вибирають УЗО Hager !

Німецький бренд Hager відрізняється високою якістю пристроїв. В якості цього товару користувач може бути впевнений, адже він вже давно зарекомендував себе як автоматика високої якості і професійного рівня. Електрики рекомендують! Ви вибираєте! Установка ПЗВ Hager, завдяки унікальній системі QuickConnect самозащелківающіеся клем, дуже швидка і проста. Корпус цього пристрою не має відкритих струмоведучих елементів, тому монтаж УЗО безпечний для працівника.

Також на ринку України представлені і інші бренди низьковольтного обладнання, на які ми рекомендуємо звернути Вашу увагу, такі як ETI, EATON, E. NEXT, ІЕК. УЗО даних брендів підтримуються у наявності на складі нашої компанії і Ви завжди можете замовити в інтернет-магазині онлайн або будь-яким іншим зручним для Вас способом. У кожного з них є свої переваги щодо яких більш детально проконсультують Вас менеджери компанії Поло-Електро - контакти Поло-Електро. Поло-Електро офіційний партнер і дистриб'ютор цих брендів.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner