Кошик
192 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

Автоматичний вимикач, кабель, провід, розетки - все для електричних мереж від Поло-Електро
+380 (63) 233-88-08
+380 (44) 464-40-16

Автоматичний вимикач для чого потрібен? Як вибрати автоматичний вимикач для квартири, будинку?

Автоматичний вимикач для чого потрібен? Як вибрати автоматичний вимикач для квартири, будинку?

Автоматичний вимикач це один з різновидів модульної автоматики, який на сьогоднішній день став невід'ємною частиною електропроводки як в житлових так і не житлових приміщеннях. У більшості з нас в квартирі або будинку, де ми живемо, є електричний щиток, всередині якого встановлені автоматичні вимикачі, УЗО і диференціальні автоматичні вимикачі. Кожне з цих пристроїв виконує певні функції захисту. Але ось кого або що вони захищаю? У цій статті постараємося описати простими словами не для досвідченого електрика, думаємо він і так знає, що більш точно і досконало, а просто для людини наступне питання: автоматичний вимикач для чого потрібен і які захисні функції він виконує, як вибрати автоматичний вимикач для квартири або будь-якого іншого приміщення і які критерії вибору.

Навіщо автоматичний вимикач і від чого захищає автоматичний вимикач?

Так ось автоматичний вимикач захищає електричну мережу від перенапруги і короткого замикання і, як наслідок захистить проводку від загоряння і пожежі ваше житло, офіс або нежитлове приміщення. Яким чином працює цей пристрій: кожен автоматичний вимикач розрахований на певну силу струму, яку він може пропустити (номінальний струм вказано на самому автоматі і вимірюється в амперах) і якщо струм в проводці перевищує це значення, то автоматичний вимикач відключає об'єкт від електрики - розмикає ланцюг.

Чому може статися перенапруження мережі? Наприклад, якщо ми одночасно на кухні включимо духовку, пральну машину, чайник, мікрохвильову піч і ще якесь обладнання, то навантаження на мережу стане відразу дуже висока і як наслідок висока напруга мережі призведе до нагрівання кабелів і проводів . І так, в цей момент спрацює автоматичний вимикач і відключить мережу.

Також він захищає електричну мережу від короткого замикання. Якщо просто, то коротке замикання виникає при з'єднання різних струмопровідних кабелів (наприклад фазного і нейтрального, різних фазних проводів) - це аварійний стан електричної мережі, яка призводить у більшості випадків до пожежі.

Автоматичний вимикач це по функціоналу не нововведення, до них нашу проводку захищали так звані "пробки", які спрацьовували за аналогічним принципом. Але перевага автоматичного вимикача в тому, що для повторного включення потрібно лише підняти важіль автомата вгору, а от у старих радянських пробках необхідно замінювати запобіжник і це вже зовсім інший процес, який краще довірити професіоналам.

Як вибрати автоматичний вимикач?

Для початку давайте розберемося які характеристики має автоматичний вимикач і що вони означають:

  1. Номінальний струм. Вимірюється в амперах. Означає яку силу струму здатний пропустити автоматичний вимикач, понад яку він спрацює і відключить мережу. Автоматичні вимикачі випускаються стандартно на 6А, 10А, 13А, 16А, 20А, 25А, 32А, 40А, 50А, 63А, 80А, 100А.
  2. Час-струмовий характеристика. Бувають В, С і D і означають у скільки разів протікає струм може перевищити номінальний струм вимикача. Детальніше в таблиці:

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner